Byki GBP/USD ustępują pod niedźwiedzią kontrolą poniżej 1,2000.
Niepokoje polityczne w Wielkiej Brytanii i obawy związane z recesją przygniatają na miejscu.
Dolar amerykański utrzymuje odbicie w obliczu ryzyka związanego z wydarzeniami w Fed.
Para potrzebuje dziennego zamknięcia powyżej 21 DMA, aby potwierdzić niedźwiedzi odwrócenie.
Kurs GBP/USD spada poniżej 1,2000, pomimo ostatniego odbicia od obszaru 1,1960. Dolar amerykański wszedł w tryb konsolidacji po tym, jak dokonał przyzwoitego zwrotu z dwutygodniowych minimów.

Rynki pozostają w nastroju do ograniczania ryzyka w obliczu nadciągających obaw o recesję, podczas gdy niepewność przywództwa w Wielkiej Brytanii utrzymuje również byki GBP w defensywie. Kandydatka brytyjskiego premiera Liz Truss przedstawiła plany inwestycyjne, podczas gdy inny kandydat Rishi Sunak powiedział w piątek, że postawi rząd w sytuacji kryzysowej od „pierwszego dnia” objęcia urzędu.

Chociaż kupujący nadal znajdują wsparcie w rosnących oczekiwaniach na podwyżkę stóp procentowych BOE o 50 pb w sierpniu, zwłaszcza po tym, jak indeksy PMI dla usług wstępnych i przemysłu S&P Global UK przekroczyły oczekiwania w lipcu.

W tym tygodniu w centrum uwagi pozostaje jednak decyzja o podwyżce stóp Fed w tym tygodniu. Przedtem handlowcy będą oczekiwać wiadomości politycznych z Wielkiej Brytanii i danych dotyczących zamówień na dobra trwałe w USA, aby uzyskać nowy impuls handlowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.