Srebro po raz kolejny zawiodło w pobliżu strefy podaży 19,50 USD i spadło w czwartek.
Formowanie prostokąta można uznać za fazę konsolidacji niedźwiedzi.
Wyprzedanie RSI na wykresie dziennym gwarantuje ostrożność przed postawieniem świeżych, niedźwiedzich zakładów.
Srebro starało się wykorzystać nocny pozytywny ruch z okolic dwuletniego minimum i przyciągnęło świeżą sprzedaż w pobliżu regionu 19,45-19,50 USD. Slajd w ciągu dnia przeciągnął się przez pierwszą połowę sesji europejskiej i sprowadził ceny spot z powrotem poniżej zaokrąglonej wartości 19,00 USD.

Patrząc na szerszy obraz, niedawna akcja cenowa związana z zakresem, której byliśmy świadkami w ciągu ostatniego półtora tygodnia, stanowi formację prostokąta. Wskazuje to na niezdecydowanie w następnym etapie ruchu kierunkowego dla XAG/USD i gwarantuje ostrożność przed postawieniem nowych zakładów kierunkowych.

Biorąc pod uwagę niedawny spadek z połowy 22,00 USD lub czerwcowego maksimum miesięcznego, prostokąt można zakwalifikować jako fazę niedźwiedziej konsolidacji i wspiera perspektywy przedłużenia krótkoterminowego ruchu deprecjacyjnego. To powiedziawszy, wyprzedany RSI (14) na wykresie dziennym może powstrzymać niedźwiedzich traderów na marginesie.

Niemniej jednak akceptacja poniżej okrągłej wartości 19,00 USD potwierdza negatywną perspektywę. Niektóre kolejne wyprzedaże poniżej 18,75 USD lub najniższego poziomu od dwóch lat sprawią, że XAG/USD będzie podatny na przyspieszenie trajektorii spadkowej w kierunku 18,00 USD w drodze do strefy wsparcia 17,65 USD.

Z drugiej strony, górna granica wspomnianego powyżej zakresu handlowego, w okolicach 19,50-19,55 USD, może nadal działać jako natychmiastowa silna przeszkoda. Każdy kolejny ruch w górę jest bardziej prawdopodobny, aby spotkać się z nową podażą i wyczerpać się tuż przed psychologicznym progiem 20,00 dolarów.

To powiedziawszy, trwały ruch poza ten ostatni może wywołać ruch obejmujący krótkie pokrycie i umożliwić XAG/USD przekroczenie pośredniej bariery w pobliżu regionu 20,60-20,65 USD, który zbiega się ze 100-okresową SMA na wykresie 4-godzinnym. Ożywienie może dalej przedłużyć się do poziomu 21,00 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.