AUD/USD zyskał pewną trakcję drugi dzień z rzędu przy słabym popycie na USD.
Oznaki stabilności na rynkach osłabiły USD i przyniosły korzyści wrażliwym na ryzyko aussie.
Obawy przed recesją, podwyżka stóp Fed stawia na ograniczenie spadku USD i ograniczenie pary przed CPI w USA.
Para AUD/USD zbudowała się na nocnym odbiciu od okolic 0,6700 lub ponad dwuletnim minimum i przez drugi dzień z rzędu rosła w środę. Wzrost trwał przez całą sesję europejską i w ciągu ostatniej godziny podniósł ceny spot do dwudniowego maksimum, w okolicach 0,6785.

Dolar amerykański oscylował w wąskim paśmie wahań poniżej dwudziesięcioletniego maksimum, które dotknęło we wtorek w związku z oznakami stabilizacji na rynkach finansowych, co z kolei stanowiło wsparcie dla wrażliwych na ryzyko aussie. Jednak wzrostowi brakowało dalszych zakupów i grozi raczej szybkim fiaskiem.

Rosnące obawy o możliwą globalną recesję powinny powstrzymać wszelkie optymistyczne posunięcia. Poza tym oczekiwania, że ​​Fed podniesie stopy procentowe w szybszym tempie, aby powstrzymać gwałtownie rosnącą inflację, powinny nadal działać jako wiatr w tył dla bezpiecznego USD i ograniczać wzrost pary AUD/USD.

Warto przypomnieć, że opublikowany w zeszłym tygodniu minutes FOMC wskazywał, że prawdopodobna jest kolejna podwyżka stóp o 50 lub 75 pb na lipcowym posiedzeniu. Decydenci podkreślali również potrzebę walki z inflacją, nawet jeśli prowadzi ona do spowolnienia gospodarczego. Dlatego w centrum uwagi pozostają dane o inflacji konsumenckiej w USA.

Oczekuje się, że główny CPI w USA, który ma się pojawić na początku sesji w Ameryce Północnej, wzrośnie z 8,6% r/rw maju do 8,8% r/rw czerwcu. Silniejszy niż oczekiwano odcisk potwierdzi jastrzębie oczekiwania Fed i wzmocni dolara, co z kolei powinno wywrzeć presję na parę AUD/USD.

Nawet z technicznego punktu widzenia ceny spot notowały tendencję spadkową w ciągu ostatnich czterech tygodni wzdłuż kanału opadającego. Wskazuje to na ugruntowany krótkoterminowy trend spadkowy dla pary AUD/USD, co sugeruje, że każdy kolejny ruch w górę może być nadal postrzegany jako okazja do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.