Para AUD/USD wzrosła do najwyższego poziomu od 17 czerwca po tym, jak Rezerwa Federalna dokonała we wtorek kolejnej podwyżki stóp o 0,75%. Para wzrosła o ponad 4,7% od najniższego punktu w tym miesiącu, ponieważ inwestorzy zakładają, że odbicie indeksu dolara amerykańskiego mogło osiągnąć szczyt.

Rezerwa Federalna kontynuowała w środę swoją niezwykle jastrzębią politykę, ponieważ komitet kontynuował interwencję w celu obniżenia inflacji. Po raz drugi w tym roku bank podniósł stopy procentowe o 0,75%. Ta podwyżka sprowadziła referencyjną stopę procentową do 2,50%, co było najwyższym punktem od lat.

Rentowności obligacji odchyliły się po podwyżce stóp. Rentowności obligacji 10-letnich spadły do ​​2,77%, natomiast rentowności obligacji 30-letnich wzrosły do ​​3,03%. W Australii rentowności 10-letnich obligacji tego kraju spadły o 2,40% w trakcie nocnej sesji.

W oświadczeniu bank powiedział, że kraj zmierza we właściwym kierunku. Ostatnie dane pokazały, że stopa bezrobocia w kraju utrzymała się na poziomie 3,7%. Ostrzegł jednak, że inflacja utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Oświadczenie mówiło:

„Komitet postanowił podnieść docelowy zakres stopy funduszy federalnych do 2-1/4 do 2-1/2 procent i przewiduje, że dalsze podwyżki w docelowym zakresie będą właściwe”.

Dlatego rozpiętość między stopami procentowymi w Australii i USA jest nadal duża. Bank Rezerw Australii (RBA) podniósł stopy procentowe do 1,35%. Będzie też kontynuował podwyżkę, biorąc pod uwagę, że krajowa inflacja wzrosła do 6,1%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.