Cena stali ma problemy z przedłużeniem ostatniego ożywienia w obliczu ostrożności sprzed Fed.
Nadzieje na większy popyt z Chin, kryzys podaży dają kupującym nadzieję.
Światowa produkcja stali surowej spadła w pierwszej połowie 2022 r., a łagodniejsze zapasy w Chinach przyczyniają się do zwyżkowego nastawienia.
Ceny stali cofają się z śróddziennego maksimum, ponieważ sentyment rynkowy słabnie przed posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) na początku środy. Wyzwaniem dla nabywców metali są również obawy o ponowne uruchomienie chińskich hut, a także obawy przed recesją. Jednak znaczący spadek globalnej produkcji metalu w pierwszej połowie 2022 r. (I połowa 2022 r.), a także koniec monsunu w Chinach daje bykom nadzieję.

To powiedziawszy, ceny najbardziej aktywnych kontraktów terminowych na stalowe pręty zbrojeniowe na Shanghai Futures Exchange (SFE) wydłużają się z dziennego otwarcia wynoszącego 3895 juanów za tonę metryczną (MT) do 3820 juanów za tonę.

World Steel Association odnotowało spadek światowej produkcji stali surowej o 5,5% w pierwszej połowie 2022 r. do 949,4 mln ton. W raporcie wymieniono spadek produkcji głównych producentów w Azji i Oceanii jako główny katalizator spadku produkcji stali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.