Pomoc finansowa przyznana w marcu rybakom w obliczu rosnących cen energii zostanie przedłużona do 30 września – poinformował w piątek sekretarz stanu ds. morza Hervé Berville, odwiedzając Boulogne-sur-Mer., czołowy francuski port rybacki.

„Ogłaszamy dzisiaj kontynuację pomocy paliwowej w wysokości 35 centów dla rybaków i wszystkich profesjonalistów” w sektorze „do 30 września 2022 r.” – zadeklarował Berville, podczas gdy ten celowy system pomocy miał wygasnąć pod koniec lipca.

„Uzyskaliśmy też od Komisji Europejskiej podwyższenie dopuszczalnego pułapu, który wyniósł 65 tys., będziemy mogli go podnieść do 105 tys. euro” – dodał podczas briefingu prasowego.

Dzięki temu urządzeniu „państwo jest mocno zaangażowane w ponad 18 milionów euro, które dodaje się do ponad 25 milionów euro, które zostały wydane w ostatnich miesiącach”, zauważył.

Podkreślił, że ten wybór „obrony francuskiego modelu rybołówstwa” nie był wyborem dokonanym przez „inne kraje, które wolały zostawić łodzie przy nabrzeżu, bo mają inny model społeczny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.