Aktywa ryzykowne kontynuują swój niedawny wzrost, ale mogą napotkać przeszkody ze względu na nieprzyjemne niespodzianki w danych o inflacji w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, które mają się dziś pojawić.

Rynki kontynuowały wzrost ryzyka , główne waluty (zwłaszcza dolar nowozelandzki) zyskiwały w stosunku do USD, a akcje, BTC/USD i ETH/USD wzrosły do ​​najwyższych poziomów od połowy czerwca. Ten wzrost może być zagrożony przez jakiekolwiek negatywne niespodzianki w dzisiejszych publikacjach danych o inflacji .
Prezes Banku Rezerw Australii kilka godzin temu zakomunikował, że australijska inflacja ma sięgnąć od 6 do 7% i aby sobie z tym poradzić, konieczne będą dalsze podwyżki stóp procentowych.


Dzisiaj zostaną opublikowane dane o brytyjskim i kanadyjskim CPI (inflacji), które mogą spowodować zmienność tych walut.
Codzienne przypadki nowych przypadków koronawirusa na całym świecie spadły w zeszłym tygodniu przez pierwszy tydzień od początku czerwca, odwracając krótkoterminowy trend rosnącej liczby potwierdzonych przypadków.
Szacuje się, że 66,8% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,2% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 569,8 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,12%.
Wydaje się, że wskaźnik zakażeń nowym koronawirusem wydaje się obecnie najbardziej znacząco wzrastać w Albanii, Australii, Barbadosie, Boliwii, Niemczech, Gwatemali, Japonii, Kosowie, Libanie, Meksyku, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Paragwaju, Katarze, Singapurze, Szwajcarii i Tunezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.