Dolar znalazł się pod silną presją sprzedaży pod koniec środy, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) wykasował wszystkie wtorkowe zyski. DXY pozostaje w tyle i na początku czwartku notuje poniżej 106,50, gdy inwestorzy ponownie oceniają perspektywy polityki Rezerwy Federalnej. W dalszej części sesji amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych opublikuje swoje pierwsze szacunki dotyczące wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w drugim kwartale. Cotygodniowe Wstępne Roszczenia Bezrobotnych Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych również będą brane pod uwagę pod kątem nowych bodźców. Lista europejska będzie zawierać dane o niemieckiej inflacji oraz dane o nastrojach biznesowych w strefie euro.

Fed ogłosił w środę, że podwyższył stopę procentową o 75 punktów bazowych do przedziału 2,25-2,5%. Podczas konferencji prasowej przewodniczący Jerome Powell powiedział, że od teraz nie będą podawać żadnych wskazówek dotyczących stawek. Jeśli chodzi o perspektywy polityki, „myślimy, że chcemy osiągnąć umiarkowanie restrykcyjny poziom do końca tego roku” – zauważył Powell. „Oznacza to od 3% do 3,5%”.

Szybka analiza Fed: Powell rezygnuje z wskazówek, okrzyki na rynku mogą okazać się krótkotrwałe

Indeks Nasdaq Composite wzrósł w środę o ponad 4%, a indeks S&P 500 zyskał 2,6%. Niemniej jednak, kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe notowane są rano w Europie, co sugeruje, że inwestorzy są ostrożni w obliczu danych o PKB w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.