Novavax otrzymał teraz rozszerzone zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych (EUA) od amerykańskiej Agencji ds. Leków Żywności (FDA) na swoją szczepionkę COVID-19 NVX-CoV2373. Oznacza to, że młodzi ludzie w USA w wieku od 12 do 17 lat mogą również otrzymać szczepienia podstawowe za pomocą szczepionki, gdy tylko dostępne będą zalecenia dotyczące stosowania z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób – można się tego spodziewać w krótkim okresie. Wymaga to dwóch dawek szczepionki białkowej NVX-CoV2373 (Nuvaxovid).

Od lipca Nuvaxovid jest dostępny w Stanach Zjednoczonych dla dorosłych za pośrednictwem zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych.

„Miejmy nadzieję, że więcej opcji szczepień dla dorosłych i młodzieży, takich jak szczepionka Novavax COVID-19 z adiuwantem, pomoże zwiększyć wskaźniki szczepień, zwłaszcza że przewidujemy dalszy wzrost zakażeń COVID-19 rozpoczynający się jesienią i przygotowujemy się na powrót… do szkoły” – powiedział Stanley C. Erck, prezes i dyrektor generalny Novavax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.