Oczekuje się, że po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat Europejski Bank Centralny podniesie dziś swoją stopę procentową o 0,25% po tym, jak znalazł się pod presją zaostrzenia polityki pieniężnej wszędzie poza Japonią w G20. Jeśli podwyżka będzie wyższa lub niższa i w zależności od towarzyszącego oświadczenia i wypowiedzi prezesa EBC, prawdopodobnie zobaczymy dużą zmienność euro.
Brytyjskie dane o inflacji były nieco wyższe niż oczekiwano, kontynuując wzrost. Inflacja w Kanadzie wzrosła do nowego rekordu, dane miesiąc do miesiąca pokazały zachęcający spadek.
Bank Japonii stwierdził, że prawdopodobnie nastąpi wzrost inflacji pod koniec 2022 r. i zamierza, zgodnie z oczekiwaniami, trzymać się bardzo gołębiej polityki pieniężnej.
Rynki zauważyły , że wzrost ryzyka osłabł, ale nadal trwa , główne waluty (zwłaszcza euro) zyskiwały w stosunku do słabszego dolara, a BTC/USD i ETH/USD wzrosły do ​​najwyższych poziomów od połowy czerwca. Indeks S&P 500 oraz indeks NASDAQ 100 również rosną.
Cena złota osiągnęła najniższy poziom od marca 2021 r. , notując zaledwie 1690 USD za uncję.

Codzienne przypadki nowych przypadków koronawirusa na całym świecie spadły w zeszłym tygodniu przez pierwszy tydzień od początku czerwca, odwracając krótkoterminowy trend rosnącej liczby potwierdzonych przypadków.
Szacuje się, że 66,8% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,2% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 571,7 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,12%.
Wydaje się, że wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem obecnie najbardziej wzrasta w Australii, Austrii, Barbadosie, Brunei, Cyprze, Niemczech, Gwatemali, Japonii, Kosowie, Libanie, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Paragwaju, Katarze i Singapurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.