Moskwa. 11 lipca. INTERFAX.RU – Sovcomflot zapowiedział zwołanie spotkań posiadaczy euroobligacji w celu przyjęcia pakietu decyzji, w tym przewidujących wprowadzenie alternatywnych mechanizmów płatniczych, które pozwolą spółce wznowić wypłaty kuponów. Spotkania posiadaczy euroobligacji zaplanowano na 2 sierpnia.

Ze względu na sankcje Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii Sovcomflot nie ma technicznej możliwości dokonywania płatności na euroobligacjach. Obecnie w obiegu są dwie emisje euroobligacji Sovcomflot na łączną kwotę 928 mln USD.W kwietniu spółka poinformowała, że ​​ze względu na sankcje nie będzie mogła przekazać na czas kuponu na emisję euroobligacji z terminem zapadalności w 2028 r., a następnie w Czerwiec kupon na euroobligacje nie został wypłacony w 2023 roku.

Spółka poinformowała w czerwcu, że rozważa zmianę warunków obligacji i wprowadzenie alternatywnych mechanizmów płatności, które umożliwiłyby wznowienie płatności kuponowych.

Igor Tonkovidov, dyrektor generalny Sovcomflot, zauważył, że do zmiany warunków spółki wymagana jest zgoda posiadaczy dłużnych papierów wartościowych. – Przede wszystkim powinno odbyć się spotkanie obligatariuszy, którzy powinni zatwierdzić proponowany program. Jak tylko się odbędzie, będziemy mogli zacząć go wdrażać – tłumaczył dziennikarzom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.