Złoto rośnie w górę trzeciego dnia z rzędu, aw piątek wspina się do wielotygodniowego maksimum.
Po wyprzedaży USD po FOMC, spadające rentowności obligacji w USA nadal przynosiły korzyści metalowi.
Impuls ryzyka może być jedynym czynnikiem ograniczającym zyski przed raportem PCE w USA.
Złoto buduje się w oparciu o dynamikę wybicia z poprzedniego dnia, przekraczając strefę oporu 1745-1750 USD i zyskuje na popularności trzeci dzień z rzędu w piątek. Tempo pcha XAU/USD do ponad trzytygodniowego maksimum, wokół regionu 1767-1768 USD podczas wczesnej sesji europejskiej i było sponsorowane przez dominujące nastawienie na sprzedaż w dolarach amerykańskich.

Rezerwa Federalna przyznała w środę, że wskaźniki gospodarcze osłabły i zauważyła oznaki spowolnienia. Co więcej, prezes Fed Jerome Powell zasugerował, że amerykański bank centralny może w pewnym momencie spowolnić tempo swojej kampanii podwyżkowej i że ruch ten będzie zależał od napływających danych. Poza tym rozczarowująca publikacja raportu Advance US o PKB w czwartek dodatkowo podsyciła spekulacje, że Fed nie podniesie stóp procentowych tak agresywnie, jak wcześniej szacowano. Okazuje się, że jest to kluczowy czynnik, który nadal obciążał dolara i wspierał złoto denominowane w dolarach.

Rynki wyceniają teraz tylko 92 pb skumulowanego zacieśnienia do końca 2022 r., w porównaniu ze 108 pb przed środową decyzją Fed. Doprowadziło to do dalszego spadku rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, co wywiera dodatkową presję na spadki. W rzeczywistości rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji rządowych spadła do najniższego poziomu od kwietnia, co przyczyniło się do zwiększenia przepływów w kierunku nieopłacalnego żółtego metalu. Piątkowy ruch w górę może być dalej przypisany technicznym zakupom powyżej poziomej bariery 1745-1750 USD, chociaż impuls do ryzyka może ograniczyć zyski dla złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.