Cena złota pozostaje przytłoczona wyceną przez rynki lipcowej podwyżki stóp Fed o 1%.
Dolar amerykański jest wyraźnym zwycięzcą, korzystającym z przepływów ograniczających ryzyko i lepszych stóp zwrotu.
Spadek XAUUSD przyspieszy po wybiciu poniżej kluczowego poziomu 1703 USD.
Cena złota po raz kolejny traci swój blask, gdy agresywne zacieśnianie zakładów przez Fed rośnie po gorętszych niż oczekiwano danych o inflacji w USA. Według CME FedWatch Tool rynki wyceniają prawie 80% prawdopodobieństwo wzrostu o cały punkt procentowy na nadchodzącym posiedzeniu. Zobowiązanie Fedu do „front-loadingu” może nie spaść zbyt dobrze dla rynku, ponieważ recesja wydaje się nieuchronna. W tym kontekście dolar amerykański prawdopodobnie pozostanie w sytuacji korzystnej dla wszystkich, ponieważ ucieczka w tryb bezpieczeństwa może zwiększyć jego popyt na porty. Inwestorzy również pozostają zdenerwowani, ponieważ sezon zysków w USA rozpoczyna się i przed piątkową publikacją najuważniej obserwowanego przez Fed wskaźnika inflacji – Indeksu Wspólnych Oczekiwań Inflacyjnych (CIE). Fedspeak również przyciągnie uwagę, ponieważ „okres przerwy w dostawie energii rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

CENA ZŁOTA: KLUCZOWE POZIOMY DO OBEJRZENIA
Technical Confluence Detector pokazuje, że cena złota wznowiła spiralę spadkową, szukając silnego wsparcia około 1714 USD, które jest zbieżnością punktu obrotu jednodniowego S1 i poprzedniego czterogodzinnego najniższego poziomu.

Kolejny krytyczny cel spadkowy jest przewidywany na poziomie 1711 USD, gdzie jednodniowy niższy poziom Bollingera Band spotyka się z punktem zwrotnym jednotygodniowego S1. Dalej na południe zostanie zaatakowany najniższy poziom z poprzedniego dnia, wynoszący 1707 USD.

Brak oporu powyżej tego ostatniego spowoduje zagrożenie dla końcowej linii obrony na poziomie 1703 USD.

Alternatywnie, jeśli jednodniowy opór Fibonacciego 61,8% na poziomie 1722 USD utrzyma fort, będzie to koszmar dla byków XAU, aby zainicjować jakiekolwiek znaczące ożywienie w kierunku gęstego skupiska zwyżkowych przeszkód umieszczonych wokół 1731 USD.

Na tym poziomie jednodniowy Fibonacci 38,2%, czterogodzinny SMA5 i dołek z poprzedniego tygodnia pokrywają się.

Poprzednia wysoka czterogodzinna cena 1737 USD powróci na radary kupujących.

Kolejnym przystankiem dla byków jest jednodniowy Fibonacci 38,2% przy 1744 USD. Fibonacci 23,6% tygodniowo przy 1750 $ będzie strzegł dalszego wzrostu, którego niepowodzenie rzuci wyzwanie konwergencji punktu obrotu jednomiesięcznego S2 i punktu obrotu jednodniowego 1 na poziomie 1,753 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.