Rosja nie przedłuży zakazu eksportu cukru do krajów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU) po 31 sierpnia 2022 r. Priorytet w handlu w ramach EUG będzie miał sprzedaż cukru na rynek krajowy krajów członkowskich Unii – poinformowano dziennikarzy z bloku handlowego EWG.


Członkowie Rady Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej zlecili upoważnionym organom krajów EUG prace nad kontraktowaniem dostaw cukru w ​​ramach wzajemnego handlu w celu zaspokojenia istniejących potrzeb krajowych. „Jednocześnie strony będą musiały przejść z priorytetu sprzedaży cukru na rynek krajowy państw członkowskich, a także fakt, że ograniczenia obowiązujące w Federacji Rosyjskiej do 31 sierpnia 2022 r. na takie dostawy będą nie zostać przedłużony” – powiedział przedstawiciel bloku.

„Na podstawie wyników konsultacji na terenie EWG udzielono gwarancji dotyczących możliwości zawierania kontraktów i dostarczania niezbędnych ilości cukru po 1 września” – powiedział cytowany w bloku minister handlu EWG Andrei Slepnev.

W szczególności Ministerstwa Rolnictwa Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu uzgodniły stanowisko, zgodnie z którym do końca roku Rosja dostarczy Kazachstanowi 168 tys. ton cukru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.