Cena USD/CAD znalazła się pod presją w poniedziałek rano, gdy trwała słabość dolara amerykańskiego. Para spadła do najniższego poziomu 1.2800, który był najniższym poziomem od 13 czerwca tego roku. Spadł o około 3,15% poniżej najwyższego punktu w tym roku.

Cena USD/CAD miała w lipcu mieszane wyniki. Para początkowo wzrosła do wieloletniego maksimum wynoszącego 1,3228 w miarę dalszego umacniania się dolara amerykańskiego. Następnie nastąpiło poważne wycofanie, ponieważ inwestorzy przyjęli sentyment stosunkowo ryzyka.

W lipcu dane z Kanady pokazały, że gospodarka przechodzi przez pewne wyzwania. Inflacja wzrosła do najwyższego poziomu od ponad trzech dekad z powodu rosnących cen ropy i gazu. W tym samym czasie rynek pracy osłabił się w czerwcu, gdyż gospodarka straciła ponad 30 tys. miejsc pracy.

Pozytywnie, stopa bezrobocia spadła do około 4,7%. Po raz pierwszy od początku pandemii spadł poniżej ważnego 5%. Kolejne dane pokazały, że ożywienie gospodarcze słabnie.

Według Statistics Canada produkcja w czerwcu wzrosła zaledwie o 0,1% po tym, jak w maju spadła. W rezultacie gospodarka wzrosła o około 4,6% rok do roku. W związku z tym analitycy spodziewają się, że gospodarka Kanady zacznie słabnąć po tym, jak odnotowała znaczny wzrost w pierwszej połowie roku. Analitycy uważają, że w II kwartale gospodarka wzrosła o 2%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.