PJSC Uralkhimmash (obwód swierdłowski) w okresie styczeń-czerwiec 2022 r. zmniejszył zysk netto w ramach RAS o 33,8% rok do roku, do 234,97 mln rubli, wynika z raportu kwartalnego spółki.

Przychody firmy wzrosły o 30% – do 4,5 miliarda rubli, koszt – o 31,4%, do 3,69 miliarda rubli. W efekcie zysk brutto firmy wzrósł o 24%.

Odsetki do zapłaty wzrosły 3 razy – do 458,37 rubli.

W szczególności przychody ze sprzedaży sprzętu petrochemicznego i wyposażenia elektrowni jądrowych w okresie styczeń-czerwiec br. wyniosły 4,397 mld rubli wobec 3,363 mld rubli za ten sam okres w 2021 roku.

„Biorąc pod uwagę wyzwania tego roku: nowe realia gospodarcze zarówno na rynku krajowym, jak i na rynku globalnym, budowanie nowych łańcuchów dostaw, wyniki finansowe firmy w pierwszym półroczu napawają pewnym optymizmem. Firma nadal się rozwija i stabilnie rośnie , jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na sprzęt i współpracować z krajami, które są gotowe do rozwoju współpracy – powiedziała za pośrednictwem serwisu prasowego Tamara Kobaladze, dyrektor generalna UK UZKhM LLC (organizacja zarządzająca PJSC Uralkhimmash).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.