USD/CAD spotyka się w piątek z pewną podażą i łamie dwudniową zwycięską passę.
Kursy USD spadają w związku z pewną repozycjonowaniem handlu przed raportem US NFP.
Niedawny wzrost cen ropy wspiera szaleństwo i przyczynia się do spadku.
Spadek wydaje się ograniczony przed raportem dotyczącym kluczowych miejsc pracy w USA i Kanadzie.
Para USD/CAD ma trudności z wykorzystaniem zysków odnotowanych w ciągu ostatnich dwóch sesji handlowych i znajduje się pod pewną presją sprzedaży w piątek. Para pozostaje w depresji przez pierwszą połowę europejskiej sesji i znajduje się obecnie w pobliżu dziennego minimum, tuż powyżej zaokrąglonego poziomu 1,3700.

Dolar amerykański wycofuje się z okolic tygodniowego maksimum z powodu pewnej repozycjonowania handlu przed uważnie obserwowanymi miesięcznymi danymi o zatrudnieniu w USA. Z drugiej strony, dolar kanadyjski jest wspierany przez jastrzębie wypowiedzi gubernatora Banku Kanady Tiffa Macklema i niedawny wzrost cen ropy naftowej. To z kolei wywiera presję w dół na parę USD/CAD, choć spadki wydają się złagodzone, przynajmniej na razie.

Decyzja OPEC+ o zmniejszeniu produkcji o około 2 miliony baryłek dziennie – największa redukcja od pandemii COVID w 2020 r. – nadal działa jak wiatr w tył dla czarnej cieczy. To powiedziawszy, obawy, że głębsze globalne spowolnienie gospodarcze zmniejszy popyt na paliwo, powstrzymują dalsze zyski. Co więcej, perspektywa bardziej agresywnego zaostrzenia polityki przez Fed powinna ograniczyć straty dolara i wesprzeć parę USD/CAD.

W rzeczywistości rynki wydają się być przekonane, że amerykański bank centralny będzie kontynuował podwyżki stóp w szybszym tempie, aby ograniczyć inflację i wyceniał kolejną ogromną podwyżkę o 75 pb w listopadzie. Zakłady zostały potwierdzone przez ostatnie jastrzębie wypowiedzi kilku przedstawicieli Fed, które nadal wspierają wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. To, wraz z obawami o recesję, wspiera perspektywy pojawienia się niektórych dip-kupowania wokół bezpiecznej waluty.

Handlowcy mogą również chcieć poczekać na publikację kluczowych miesięcznych informacji o zatrudnieniu w USA i Kanadzie, które mają się pojawić później, podczas wczesnej sesji północnoamerykańskiej. Dlatego rozsądnie będzie poczekać na silną kontynuację sprzedaży, zanim potwierdzi się, że solidne odbicie od psychologicznego znaku 1,3500 w tym tygodniu wyczerpało się i obstawiało nowe zakłady spadkowe wokół pary USD/CAD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.