Zdolność pary USD/JPY do szybkiego zysku w ciągu ostatnich kilku dni i świadomość, że ponownie zbliża się do ważnych poziomów oporu, powinna wywołać rozważania u spekulantów, którzy byli przekonani, że silne odwrócenia w górę ustaną. Tak, 27 lipca kurs USD/JPY oscylował w okolicach 137,480 , zanim domy finansowe zareagowały na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej USA. Wyprzedaż, która nastąpiła, była silna, ale być może była zbyt silna.

Trajektoria wzrostowa pokazana w ciągu ostatnich kilku dni handlu pokazuje, że nerwowy sentyment pozostaje znaczny w odniesieniu do USD/JPY, ponieważ brak jasności co do polityki amerykańskiego banku centralnego pozostaje niejasny.
Przyszłe dane dotyczące średnich godzinowych zarobków z USA powinny być monitorowane i mogą mieć wpływ na warunki handlowe USD/JPY.
Jeśli USD/JPY zdoła utrzymać swoje obecne wartości w pobliżu poziomu 134.000, ta konsolidacja może być znakiem, że domy finansowe czekają na więcej informacji z danych z USA na temat jutrzejszego harmonogramu. Tak, dane dotyczące zmiany zatrudnienia poza rolnictwem mają być podane w piątek, ale to dane o zarobkach powinny być uważnie obserwowane.

Jeśli statystyki płac godzinowych będą lepsze niż oczekiwano, amerykański Fed będzie miał niewielki wybór, jak tylko pozostać jastrzębim w swojej polityce stóp procentowych . Dane PMI dla przemysłu i usług w USA były już w tym tygodniu lepsze niż oczekiwano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.