• Dolar zyskuje w stosunku do jena, nawet gdy rynki spadają.
  • Wyższe rentowności obligacji skarbowych zrównoważyły ​​awersję do ryzyka.
  • USD/JPY powoli odrabia straty po spadku interwencji.

Kurs USD/JPY rośnie w piątek w wyniku napięć na rynkach finansowych. Para znalazła wsparcie powyżej 142,50 i testuje dzienne maksima w pobliżu obszaru 143,20. Zwyżka dolara na całym świecie pozostaje solidna i mocna.

Zwykle, gdy rynki gwałtownie spadają, najlepiej radzi sobie jen, ale nie w piątek. Dolar jest najlepszy. Potwierdził wzrost po lepszych niż oczekiwano danych PMI S&P Global za wrzesień. DXY zbliża się do 113,00, w górę o 1,30%, podczas gdy EUR/USD i GBP/USD handlują na nowych minimach cyklu.

KOLEJNY TYGODNIOWY ZYSK?

Kurs USD/JPY niedługo zakończy tydzień ze skromnym zyskiem i daleko od szczytu. Interwencja władz japońskich w celu wzmocnienia jena wyjaśnia odejście od ostatnich wieloletnich maksimów. Para osiągnęła najwyższy poziom 145,89, po czym wycofała się.

Kluczowym motorem wzrostu pozostaje nadal rozbieżność w polityce pieniężnej Banku Japonii i Rezerwy Federalnej. BoJ utrzymał w czwartek politykę akomodacyjną bez zmian, podczas gdy Fed podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

„Natychmiastowa reakcja na zapowiedź interwencji ułatwiła gwałtowny wzrost japońskiej waluty i sprowadził jena z rekordowo niskich poziomów w stosunku do dolara. Uważamy jednak, że interwencja BoJ jest jedynie chwilowym wytchnieniem dla jena. Naszym zdaniem, dopóki ścieżki polityki pieniężnej między Fed a BoJ będą się rozchodzić, a różnice w stopach procentowych będą się powiększać, nastawienie pozostaje, aby jen nadal słabł i ponownie testował minima w najbliższej przyszłości”, powiedzieli analitycy Wells Fargo .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.