USD/JPY oscyluje poniżej 145,00, ponieważ uwaga została przesunięta na dane PMI usług ISM w USA.
Dalszy rozwój historii napięć między Japonią a Koreą Północną pokaże perspektywę na przyszłość.
Główny wskaźnik CPI w Tokio spadł do 23,8%, podczas gdy główny katalizator poprawił się do 1,7%.
Para USD/JPY wykazuje słabe wyniki po wybraniu ofert w pobliżu 144,40 w sesji w Tokio. Przez ostatni tydzień aktywo wyświetla ruchy tam i z powrotem w zakresie 144,00-145,35 w obliczu niedostępności potencjalnego wyzwalacza. Społeczność inwestycyjna zdaje sobie sprawę z faktu, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) licytowany jest w ciągu ostatniego tygodnia na ujemnej trajektorii, jednak aktywo USD/JPY pozostało na boku, co wskazuje, że byki jena są wyjątkowo słabe.

Oczekuje się, że byki jena będą dalej słabnąć wraz z eskalacją napięć między Japonią a Koreą Północną, gdy przywódca Korei Północnej Kim Dzong-un wystrzeliwuje pociski balistyczne nad Japonię. Atak miał miejsce w pobliżu regionu Japonii, co zmusiło administrację do wszczęcia alarmów bezpieczeństwa i wezwało gospodarstwa domowe do schronienia się.

W odwecie premier Japonii Fumio Kishida określił to jako „agresywne zachowanie”. Podczas gdy japoński minister obrony Yasukazu Hamada wyjaśnił, że Tokio nie wykluczy żadnych opcji wzmocnienia swojej obrony, w tym „zdolności do kontrataku”, donosi BBC.

We wczesnej Azji dane o indeksie cen towarów i usług konsumenckich w Tokio (CPI) nie miały większego wpływu na najważniejsze. Główny CPI pozostał na niższym poziomie 2,8% od prognoz 3,0% i wcześniejszej publikacji 2,9%. Podczas gdy podstawowy CPI, który wyklucza żywność i energię, wzrósł do 1,7% w porównaniu z oczekiwaniami 1,5% i wcześniejszymi wydrukami 1,4%.

Tymczasem indeks dolara amerykańskiego (DXY) czeka na publikację danych o amerykańskim ISM Services PMI. Dane ekonomiczne są niższe na 56,9 wobec poprzedniego odczytu 56,9. Ponadto dane Indeksu Nowych Zamówień zmniejszą się znacznie do 58,9 w porównaniu z poprzednią publikacją 61,8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.