USDJPY utknął w pobliżu 100/200 godzin MAs

Bank Japonii utrzymał wczoraj stopy bez zmian, co różni się od pozostałych banków centralnych. Ale w tym samym czasie interweniowali na rynku forex vs USD, który wysłałUSDJPYpara ostro niżej.

Wczoraj dołek cenowy zbliżył się do 38,2% zniesienia ruchu w górę z dołka z 1 sierpnia. Ten poziom zbliża się do poziomu 140. Dołek wczoraj osiągnął 140,338.

Wysoka cena przed nieudanym wybiciem wczoraj, która spowodowała interwencję Banku Japonii, wyniosła 145,00.

W rezultacie umieściłem pudełko około 140,00 do 145,00 i powiedziałem :

„To, czego nie oczekuję, to wydłużony przebieg w dowolnym kierunku, teraz, gdy zakres został ustalony dla USDJPY. Oczekuj więc, że inwestorzy przynajmniej na razie założą kapelusze handlujące zakresem i będą szanować czerwone pole w wykres poniżej – z poziomami pośrednimi pomagającymi określić odchylenia pomiędzy skrajnościami”.

„Poziomy przejściowe” obejmowały MA 100/0,200 godzin (patrz niebieskie i zielone linie na powyższym wykresie zbiegały się w pobliżu 143,37).

Te średnie kroczące rzeczywiście zatrzymują dzisiejszy wzrost (maksimum osiągnęło 143,32 tuż poniżej MA na 143,37). Pomimo wzrostu kursu USD dzisiaj w porównaniu z prawie wszystkimi innymi walutami (USDCHFto kolejny wyjątek), USDJPY odnotowuje kontynuację sprzedaży w stosunku do poziomów MA.

Sprzedawcy pochylają się. Kupujący spłonęli wczoraj i pamięć jest świeża. Tak więc dynamika wzrostu jest ograniczona nawet przy kupowaniu dolara i fundamentalnym przechyleniu na korzyść USDJPY. Technicy mają kontrolę.

Co się stanie, jeśli cena wzrośnie powyżej? Tymczasowe nastawienie przechyliłoby się bardziej w górę, a nowym ryzykiem jest MA 100/200 godzin. 143,80 byłoby celem, a za nim dolna część przełamanej linii trendu z wczoraj w pobliżu 144,06. Spodziewałbym się jednak, że kupujący nadal będą stąpać lekko i ostrożnie – przynajmniej w najbliższym czasie. Bądź więc świadomy i bądź przygotowany na ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.