Międzynarodowy system płatności Visa zwiększył przychody w trzecim kwartale do 7,3 miliarda dolarów, o 19% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (6,1 miliarda dolarów), podała firma w komunikacie.

Według Visy zawieszenie działalności w Rosji obniżyło przychody o 5%, co było nieco wyższe od oczekiwań firmy (oczekiwano 4% spadku).

Dochód netto firmy za trzeci kwartał fiskalny zakończony 30 czerwca wzrósł do 3,4 miliarda dolarów, czyli o 32% więcej niż w trzecim kwartale 2021 roku (2,6 miliarda dolarów).

Przychody z przetwarzania danych wzrosły o 8%, podczas gdy przetwarzanie transakcji o 16%. Wzrost przychodów pozostaje w tyle za wzrostem transakcji, głównie ze względu na zawieszenie działalności w Rosji, zauważa spółka. Wcześniej Visa nie brała pod uwagę transakcji w Rosji, gdyż ich nie przetwarzała (od 2015 r. były przekazywane do przetwarzania w Krajowym Systemie Kart Płatniczych – NSPK), natomiast Visa otrzymywała przychody z przetwarzania danych o transakcjach w Rosji, co w tej chwili przestał działać.

W związku z zawieszeniem pracy w Federacji Rosyjskiej Visa obniżyła również koszty o około 3%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.