Podobnie jak w pozostałej części regionu, włoska produkcja spadła w lipcu na obszar kurczenia się, gdy zaważył gwałtowny spadek produkcji fabrycznej. Oczekiwania co do perspektyw produkcji na kolejny rok również były mocno przytłumione, a zaufanie przedsiębiorców spadło do trzeciego najniższego poziomu w historii. S&P Global zauważa, że:

„Włochy sektor produkcyjny stanął w obliczu dalszych wyzwań w lipcu, ponieważ kondycja sektora pogorszyła się po raz pierwszy od czerwca 2020 r. w związku z ponownym spadkiem produkcji fabrycznej i najgwałtowniejszym spadkiem nowych zamówień od szczytu środków powstrzymujących COVID-19 w kwietniu 2020 r. „Słabsze wyniki spowodowały również, że firmy wycofały się z zakupu materiałów wejściowych, co pomogło nieco złagodzić problemy z podażą, ale pośród doniesień, że słaba sprzedaż spowodowała, że ​​produkty nie zostały sprzedane, zapasy wyrobów gotowych wyraźnie wzrosły.

„Głównymi pozytywami lipcowych danych było złagodzenie presji inflacyjnej, chociaż stawki zarówno kosztów nakładów, jak i opłat inflacja pozostał naznaczony historycznymi standardami. „Wyzwaniające środowisko biznesowe, w połączeniu z obawami związanymi z wojną na Ukrainie i krótkoterminowymi perspektywami gospodarczymi, znalazły odzwierciedlenie w wyraźnie przytłumionym poziomie zaufania biznesowego wśród włoskich producentów towarów, z nastrojami wśród najsłabszych w historii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.